LG Ev Sinema ve Ses Sistemi Bodrum Yetkili Servisi

LG Ev Sinema modelleri, kusursuz ses kalitesini odanın her köşesinde yaşatan ve izleyenlere filmin tüm heyecanını hissettiren bir sistemdir. İleri teknolojiyi modern bir tasarımla buluşturan Lg, tüketicileri ses dünyasını özgürce keşfetmeye davet ediyor. Sistemin doğru kurulabilmesi içinse LG ev sinema sistemi yetkili servislerinden destek almak gerekiyor. Kurulumdan bakıma, arızadan yedek parça ve aksesuarlara kadar tüketicilerin tüm ihtiyacına cevap veriyor. Ayrıca teknik özellikleri ve kullanımla ilgili tüm detayları da kullanıcıyla paylaşmayı ihmal etmiyor.

LG Ev Sinema Sistemi Kurulumu

LG Ev Sinema Sisteminin kurulumunu yapmak için belli bir birikim ve tecrübe gerekir. Zira sesin yaşam alanı içerisinde doğru dağılması şarttır. Bu sayede kullanıcılar hem sesin gerçekten nasıl olması gerektiğini anlar hem de filmin heyecanına kendilerini kaptırır. Cihazın yüksek performansta çalışması da LG ev sinema sistemi yetkili servisinin yorumlarıyla çok kolay olacaktır. Ayrıca cihaz garanti kapsamına alınacaktır.

Dikkat Edilmesi Gereken Teknik Detaylar:

Hoparlörün dizilimi oturur haldeyken baş yüksekliğinde olmalıdır.
4 Hoparlör odanın dört farklı bölümüne yerleştirilir. Orta hoparlör ise TV Monitörün alt kısmına yerleştirilmelidir.
Bilinenin aksine hoparlör odaların tam köşesinde yer almamalıdır. Bu durum sesin direk yüze çarpmasına neden olur.
İstenilen ses performansına ulaşmak için doğru yerleşim yeterli değildir. LG ev sinema sistemi yetkili servisi ses kalibrasyonu ayarlarını da yapacaktır. Bu işlem oturma yeri ile hoparlör uzaklığının tespit edilmesiyle yapılır ve ses şiddetleri otomatik ayarlanır.
LG Ev Sinema Servisi Bakım ve Onarım

Cihaz ile ilgili periyodik bakımlarını ihmal etmemek olası problemlerin önüne geçilmesini sağlıyor ve daha büyük arızaların oluşmasına mani oluyor. LG ev sinema sistemi yetkili servisinin cihazda oluşabilecek arızaları önceden tespit etmesi en önemli ayrıcalıklardan biridir. Zira profesyonel ekip gözden kaçacak küçük sorunları bile fark ediyor ve zengin yedek parça stoku ile çözüm getiriyor.

Ev Sinema Sistemi Sık Karşılaşılan Sorunlar

Ev sinema sistemlerinin düzenli olarak bakımlarını yaptırarak olası problemlerin önüne geçmek mümkündür. Seste cızırtıların oluşması, beklenen performansı vermemesi, elektrik gücü tam olarak alamaması sık karşılaşılan sorunların başında gelmektedir. Kurulumu doğru yapmak ve LG ev sinema sistemi yetkili servisinin önerilerini dikkate almak çeşitli arızaların önüne geçmek için yeterlidir.

Ev Sinema Sistemi ile ilgili karşılaşılan sorunlar ve kullanım önerileri;

Demo odalarındaki dinlenilen ses kıstas olarak kabul edilmemeli ve yaşam alanındaki sesi baz olarak alınmalı.
Kullanılacak anfi güçlü olmalı ve her türlü sesin dağılımını yapabilmeli.
Sistemin yerleşimi dikkatli yapılmalıdır, çünkü dengesiz yerleşimler tam dağılıma engel olacaktır.
Eski kolon televizyona fazla yaklaştırılmamalıdır. Bu kolonunun yalıtımı home cinema kolonları gibi olmadığı için içerisinde bulunan mıknatıs televizyonun renk ayarlarını bozacaktır.
Aktif bass kurulurken çok fazla cama, cam eşyalara ve biblolara yaklaştırılmamalıdır. Şayet yakın bir yerde bulunursa eşyalar titreyecek ve ses çıkaracaktır.